6 Ekim 2016
KEBİR'e istihdam plaketi

Trabzon Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü tarafından bu yıl 5.’si düzenlenen “İnsan Kaynaklar ve İstihdamı Fuarında, KEBİR'e istihdam plaketi verildi.

Trabzon Çalışma ve İş Kur İl Müdürü Adnan Zengin, kurum olarak Trabzon’da bu yılın Ağustos ayı itibariyle 6 bin 706 kişinin işe yerleştirilmesinde rol oynadıklarını söyledi. Zengin: “Ülkemizin ve ilimizin ekonomik anlamda en büyük sorunlarından birinin işsizlik ve istihdam olduğu açıktır. Bu bağlamda 75’i özel, toplam 86 katılımcının olduğu 5. İnsan Kaynakları ve İstihdam Fuarı ile Trabzon ilindeki işverenlere nitelikli iş gücü temin etmek, iş arayanlara ise çalışabilecekleri firmalarla tanıştırmayı hedeflemekteyiz. Trabzon Çalışma ve İş Kurumu olarak Ağustos sonu itibariyle özel sektör işverenlerinden 11 bin 871 açık iş alıp, alınan işlerden 6 bin 706 kişi işe yerleştirme yapılmıştır” dedi.
Fuar sonunda Trabzon ilinde Kadın istihdamına verdiği destekten dolayı KEBİR'e plaketini Trabzon Çalışma ve İş Kur İl Müdürü Adnan Zengin verdi.  KEBİR adına plaketi ise,İnsan Kaynakları Müdürü Mustafa Çakır aldı. Plaket töreninde ayrıca aralarında Trabzonspor Kulübü’nün de bulunduğu en çok elaman çalıştıran diğer firma ve kurumlara plaketleri verildi.